Naše okolí

Výhodou naší lokality je, že se rezidence nachází v širším centru města, ale zároveň se jedná o velice klidnou část bez davů turistů. V okolí rezidence je spousta krásných kaváren a restaurací. Pokud se Vám podaří si přivstat, můžete sledovat východ slunce na Petříně nebo se procházet po prázdném Karlově mostě.


Začínáme kávou

Milovníci kávy si v okolí rezidence přijdou na své. Jako první zkuste Kofárnu, která je hned za rohem. Mají skvělou kávu a určitě oceníte i něco malého k zakousnití. 

Naším tipem je bistro a kavárna The Bowls. Nabízejí skvělá jídla po celý den. Na menu mají skvělé poké, smoothie bowls a také netradiční saláty. Jejich interiér Vás opravdu nadchne. 


Naším dalším doporučením je úžasná pekárna Artic Bakehouse, kde můžete zkusit mimo jiné jejich vyhlášené skořicové šneky a výborný chléb. Za zastávku určitě stojí zmrzlinárna Angelato nebo si běžte užít snídani ve vyhlášené Café Savoy.

Petřín

Petřín najdete mezi Malou Stranou a Strahovem. Doporučujeme se projít přes Petřínské sady, dále přes Strahovský klášter a odtud až na Pražský hrad. Toto místo je nejkrásnější na jaře, kdy zde rozkvétají jabloně a třešně. Můžete také vyzkoušet cestu lanovkou na Petřín, navštívit vyhlídkovou věž a zpět dojít pěšky. 

Historická
Hladová zeď

Hladová zeď, která dala naší rezidenci jméno, byla součástí historického opevnění Pražského hradu a Malé Strany a byla vybudována za dob Karla IV. Táhla se od Újezdu až po Strahov a dál za něj k Hradčanům. V roce 1624 byla zeď opravena, a v polovině 18. století z příkazu císařovny Marie Terezie dále opevněna. Část kamenné zdi můžete obdivovat přímo ve dvoře naší rezidence.

Pozoruj východ slunce

Pokud Vám nevadí si přivstat, doporučujeme dojít pěšky na Karlův most. Je opravdu krásné se procházet sám po Starém Městě brzy ráno.